Puzzle dla dzieci

Nic dziwnego, że dziecko nie chce oderwać wzroku od ekranu. Spędzają wolny czas na technologii. Jako rodzic, musisz zdać sobie sprawę z tego, że to będzie miało gorsze skutki. To prawda, że technologia urozmaica nasze życie, ale wpływa na nasze funkcjonowanie. Zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój dziecka. Dlatego, trzeba na coś zaradzić.

Czy jest rozwiązanie na ten problem?

Oczywiście, że tak. Zachęcenie dziecka do spędzania wolnej chwili w inny sposób, niż do tej pory. Który nie tylko będzie bawił, ale uczył. np., czytanie książek, gry planszowe, czy puzzle. Teraz wiesz, o co mam na myśli?. Mają to, czego nie mają komputery, telewizory, telefony, tablety, lub konsole do gry. Nie ćwiczą pamięci i koncentracji. Nie uczy rozpoznać kształty oraz logicznego myślenia. Nie rozwijają wiarę w swoje możliwości, nie ćwiczy sprawność manualnej, oraz cierpliwości. Układanie puzzli nie musi być nudne. Jest wiele różnorodnych wzorów do wyboru, że aż trudno wybrać. Lepsze, niż siedzenie przed telewizorem, przez kilkanaście godzin.

Puzzle dla dzieci

Jakie kupić?. Nie ma w tym dużej filozofii, lecz pamiętaj, aby wybrać z dużą liczbą elementów, pamiętając o dostosowaniu do jego poziomu. Szybko się zniechęci, więc lepiej zwiększać stopień trudności powoli. Oczywiście nie może zabraknąć listy z puzzlami, aby prosto i precyzyjnie wykonać zakup. Przyda ci się, kiedy nadejdą święta, czy urodziny twojego dziecka, a nie będziesz miał pomysłu, co mu podarować. Nie przedłużając, oto i ona:

– Pucio, puzzle Przeciwieństwa, marka: Nasza księgarnia

– Puzzle, Kosmos, marka: Ravensburger

– Puzzle, National Geographic Kids Ocean Explorer, marka: Clementoni

– Puzzle, Kraina Lodu, marka: Trefl

– Puzzle, Polska Młodego Odkrywcy, marka: ArtGlob

– Puzzle, Księżniczki w ogrodzie, marka: Castorland

– Puzzle, Koń, marka: Clementoni

– Puzzle 104 Supercolor Harry Potter, marka Clementoni 

– Puzzle Duo Gdzie Żyją Zwierzęta, marka: Dodo 

– Puzzle Lamy w górach, marka: Trefl